Banany | Citronex

Citronex Group to m.in. jedno z największych w Europie centrów dystrybucji i importu bananów. Obecnie zatrudniamy już 300 wykwalifikowanych pracowników i jesteśmy niekwestionowanym liderem w imporcie bananów w tej części Europy. Zajmujemy się importem, transportem i sprzedażą bananów przede wszystkim dla sieci hipermarketów w Polsce, Czechach, Litwie oraz Niemczech.

W trosce o najlepszą jakość bananów, firma nawiązała bezpośrednią współpracę z producentami w Ameryce Południowej. Posiadamy certyfikaty jakości: EUREPGAP, ISO 9001:2000 oraz RAINFOREST, który w trosce o niepowtarzalny ekosystem wymusza ekologiczne sposoby uprawy na plantacjach i pełne świadczenia dla pracowników.

Co tydzień w Ekwadorze, Kolumbii oraz Kostaryce ładuje się na statki ponad 130 tysięcy kartonów najwyższej klasy bananów, które następnie trafiają do największych portów w Europie tj. Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam i Antwerpia oraz Gdańsk. Po kontroli jakości banany trafiają ciężarówkami bezpośrednio do Zgorzelca gdzie poddawane są procesowi dojrzewania.